Kwaliteit of kwantiteit?
Ooit was het vak ‘grafisch ontwerper’ weggelegd voor de excentrieke, creatieve zonderling die zonder veel woorden precies in beeld wist te verwoorden wat de boodschap was. Deze echte grafisch ontwerpers zijn er nog steeds maar worden overschaduwd door massa-websites zoals Brandsupply of Logomatch. Opdrachtgevers laten hun pitch achter voor een kleine vergoeding, waarna er zo’n dertig vormgevers aan de slag gaan. Het idee lijkt voor de klant geweldig. Wie wil er nu niet een uitgebreide keus, als je niet weet wat je precies wilt en daar eigenlijk zo weinig mogelijk kosten aan besteden.
Wat deze aanpak mist, is de aandacht voor de klant, het luisteren en het meedenken om het concept tot een goed product te ontwikkelen die in één opslag zegt wat de klant bedoelt. Een ontwerper luistert, denkt mee, geeft feedback en creëert het beeld wat de klant voor ogen heeft.
Met de oplevering van een logo eindigt het niet voor een ontwerper want het logo moet juist in elke media-uiting doorgevoerd worden. Van twitterprofiel tot website, van flyer tot Linkedin. Juist doordat je overal hetzelfde gezicht laat zien, gaat je doelgroep je onthouden en heeft het hebben van een huisstijl effect. Een goede ontwerper zorgt er voor dat de huisstijl in tact blijft en juist wordt toegepast. Uiteindelijk gaat het niet enkel om het ontwerp maar ook een stukje marketing, advies en begeleiding. Dat maakt werken met een grafisch ontwerper zoveel waardevoller dan een pitch plaatsen op één van de vele marktplaatsen.



