Terug naar de zolder
Bijna zeven jaar geleden besloot ik mijn zolder in te ruimen als werkplek. Ik stond er ineens alleen voor met een kind van 1 en een kind van 4, die ik niet naar een opvangadres wilde brengen. Ik besloot thuis te gaan werken en het moederschap te combineren met het ondernemerschap. In mijn eigen bedrijf, op zolder.
Al snel kwam ik er achter dat werken op zolder heel onhandig is als je kinderen de rest van het huis gaan ontdekken dus ik besloot te verhuizen naar de woonkamer en van de woonkamer naar de keuken. Zeven jaar lang werkte dat prima. Tot ik wat onrustig werd. Is dit het dan? Ik zou toch al mijn kennis en vaardigheden die ik in die zeven jaar heb opgedaan moeten kunnen gebruiken voor iets nieuws? Het internet biedt zoveel mogelijkheden.
Na zeven jaar besluit ik de sprong opnieuw te wagen. Ik ruimde opnieuw mijn zolderkamer op, om ruimte te maken voor mijn nieuwe bedrijf. Mijn tweede bedrijf. Want het creatieve vak blijft door mijn aderen stromen en ik zal altijd blijven ontwerpen en vormgeven. Voorzichtig zet ik de ingekochte producten neer en kijk trots naar de uitgestalde spulletjes. Hiermee zal ik al wat mij interesseert kunnen samenvoegen.
De cursus edelsteentherapie, de vormgeving, ondernemerschap, verkoop, werken met mensen en misschien zelfs een hele oude droom die ik als kind had, het ontwerpen van sieraden. Alles zie ik terug in mijn nieuwe kindje: Krachtsteen. Het is opnieuw een sprong in het diepe, net als zeven jaar geleden. Voorzichtige stapjes naar het onbekende. Maar net als zeven jaar geleden, heb ik er alle vertrouwen in dat me ook dit weer lukt!



